Vtipy Svatý Petr

1.
Jednou se Svatý Petr rozhodne zjistit, jak jsou na tom Pražští studenti při přípravě na zkoušky. Povolá tedy anděla, ať zjistí, co se dole děje.
Je jeden měsíc před zkouškami a anděl hlásí: "Medici se učí a ekonomové a právníci chlastají."
Týden před zkouškami: "Medici si už opakujou, všechno umějí, ekonomové začínají číst skripta a právníci chlastají."
Večer před zkouškami: "Medici jsou už naučený, uměj to pozpátku, ekonomové dočetli taktak Samuelsna a právníci se modlejí."
Svatý Petr povídá: "Modlejí říkáš? No tak to jim pomůžeme..."


2.
Pacient po operaci se vzbudí a vidí rozmazaně postavu a tak se zeptá: "Pane doktore, jak dopadla ta operace?"
Postava odpoví: "Já nejsem doktor, já jsem svatý Petr"


3.
Přijde chlápek k nebeské bráně, svatý Petr listuje knihou hříchů, aby zvážil jeho skutky. Několikrát knihu prolistuje, podívá se na něho a promluví: "Nenašel jsem nic, co byste v životě udělal špatného, ale bohužel jste podle záznamů nevykonal ani nic dobrého, pokud se prokážete alespoň jedním dobrým skutkem, můžete vejít.
Chlápek chvilku přemýšlí a pak říká: "Jo, jednou, když jsem jel autem, uviděl jsem bandu chuligánů jak se pokouší znásilnit jednu dívku. Zastavil jsem auto, abych se podíval co se děje a skutečně - bylo jich tam asi 30. Vystoupil jsem z auta, vzal z kufru hasák a kráčel jsem k vůdci bandy. Byl to ohromný chlap v ocvokovaném koženém kabátě. Přišel jsem k němu a praštil ho po hlavě hasákem. Složil se k zemi. Pak jsem se otočil a zařval na ostatní: ´Nechte tu dívku na pokoji! Jste stádo tupých, vyšinutých hovad. Táhněte domů, než vám dám lekci z bolesti!´"
Svatý Petr říká: "Opravdu? A kdy se to stalo?"
"Asi tak před třemi minutami."


4.
Svatý Petr uslyší klepání na nebeskou bránu, otevře a uvidí tam stát muže. Než se ho stačí na cokoliv zeptat, muž zmizí. Po chvíli se klepání ozve znovu. Když svatý Petr otevře, stojí před ním tentýž muž, ale v příští vteřině zmizí.
Poslyšte!" zavolá za ním svatý Petr.
"Vy si ze mě děláte srandu, nebo co?"
"Ne," ozve se v dálce. "Oni se mě snaží vzkřísit."


5.
Ptá se svatý petr u nebeské brány nově příchozího: "Jaká byla poslední věta, kterou jsi slyšel na zemi?"
"Byl to hlas mé ženy."
"A co říkala?"
"Když mě na chvíli pustíš k volantu, budeš úplný anděl."


6.
Zemře černoch a dostane se do nebe ke sv. Petrovi.
Sv.Petr se ho ptá: "Jak se jmenuješ?"
Černoch, v obavě že v nebi jsou rasisti, řekne: "Leonardo Di Caprio."
Sv. Petr se na něj ještě jednou podívá, zamyslí se a znovu se ho zeptá, jak se jmenuje.
Černoch opakuje, že je Leonardo Di Caprio.
Sv. Petr vytáhne mobil a volá Ježíšovi: "Šéfe, ten Titanic se potopil anebo shořel?"


7.
Přijde Brežněv k nebeské bráně a Svatý Petr se ho ptá: "Tak co, Brežněve, chceš být ve východním sektoru nebo v západním?"
"No, jak se mě na tohle můžeš ptát? Já, uvědomělý komunista, generální tajemník ÚV, samozřejmě že ve východním!"
"No, dobrá, dobrá, ale na snídaně, obědy a večeře budeš chodit do západního!"
Brežněv se diví a Svatý Petr pokračuje: "No, přece nebudeme kvůli jednomu vařit ve východním!"


8.
Papež se dostane do nebe, stojí před branou, za ní sedí u stolu svatý Petr, který na něj udiveně pohlédne a ptá se: "A ty jsi kdo?
Papež je v šoku a říká: "Kdo? Kdo?! Vždyť já jsem papež!
Svatý Petr se podívá zachmuřeně do evidence příchozích: "PPPPPPPPaaaaaaaaaaaa. Tak bohužel, žádný papež zde není."
Papež nevěří a protestuje: "To snad ne, já, který celý život sloužím na zemi Bohu. Já, který dodržuje desatero jako nikdo. Jááááááááá papež, se nedostanu do nebe? Víš co? Vlez mi na záda" a odchází.
Svatý Petr se začne smát a volá: "Počkej, počkej, pojď sem. Podívej se tam." .... SKRYTÁ KAMERA.


9.
Petře, tady je letos taková nuda, nemáš nějaký nápad?
"Co takhle nějakou dovolenou? Na Saturnu je teď hezky."
"Ne, tam nechci. Ta silná gravitace mě docela otravuje."
"Tak něco lehčího, třeba Merkur?"
"Tam je zas ukrutné horko."
"Tak něco mezi, třeba Země?"
"Ne, tam taky ne. Tam se hrozně šíří drby. Před dvěma tisíci let jsem se tam zapomněl s nějakou židovkou a oni si o tom dodneška povídají..."


10.
Svatý Petr na bráně zastaví tři chlápky a povídá: "Pánové, poslední dobou máme děsně přeplněno, takže mi nejdřív musíte říct, jak jste zemřeli a já posoudím, zda máte nárok na místo tady."
První chlápek se pouští do vyprávění: "Bydlel jsem v centru v tom novém mrakodrapu, ve třicátem patře. Jednou jsem takhle odpoledne na balkóně cvičil aerobic, když jsem nějak zaškobrtl a převážil se přes okraj. Naštěstí se mi povedlo, jak jsem padal, se o patro níž chytit zábradlí. Měl jsem i štěstí, že v tom bytě někdo byl. Zevnitř vylezl nějaký člověk, ale místo, aby mi pomohl, mě začal mlátit přes prsty. Chvíli jsem se ještě držel, ale když si ten chlap doběhl pro kladivo a jeden po druhém mi přerazil prsty, tak jsem se pustil. Nějakým zázrakem jsem dopadl do hustého křoví a kromě pár škrábanců a vyraženého dechu se mi nic nestalo. No, a když jsem se tak hrabal z toho křoví, najednou jsem zaslechl divný zvuk, zvedl hlavu a přímo na mě přistála lednice. No, a to mě už zabilo a tak jsem tady."
"No, to je hodně skličující příběh, tak běžte dál. A co vy?" ptá se svatý Petr dalšího.
"Já dělal v účetní firmě ve městě a jednou mi někdo zavolal, že mi nějaký chlápek chodí za ženou. Tak jsem se sebral, honem domů. Výtahy nejezdily, tak jsem musel vyběhnout devětadvacet pater. Vlítnu do bytu, žena v županu, zpocená. Tak já prohledal celej byt. Až na balkóně jsem toho mizeru našel. On se nechtěl pustit, tak jsem ho praštil po prstech kladivem. A představte si, on spadne dolů celou tu výšku a nic se mu nestane. Já vám byl tak rozčílenej, vlítnul jsem do kuchyně, popad ledničku a hodil jsem ji na něj z toho balkónu. Jenže už nejsem nejmladší a srdce ten nápor nevydrželo, tak jsem se tam složil a už mě neprobudili."
"No, to je taky smutné, tak běžte. A co vy?"
"No, to se vám takhle jednou schovávám nahatej v lednici...."


1-10  

Zkuste take vtipy z kategorie O zvířátkách nebo Doktorské.